poniedziałek, 3 czerwca 2013

Warsztaty florystyczne dla najmłodszych

   20 maja 2013r. w Kwiaciarni Prowincjonalnej odbyły się pierwsze warsztaty florystyczne dla dzieciaków...
Zajęcia trwały prawie 3 godziny, a w tym czasie powstały dwa przepiękne kwiatowe prezenty dla Mam pociech uczestniczących w warsztatach. Pierwszym ekscytującym zadaniem było zasadzenie kwiatka w doniczce i śmieszne udekorowanie jej plastikowymi oczkami i pluszowymi kuleczkami. Następnie trzeba było udekorować wierszyk z życzeniami na dzień Mamy i wbić patyczek z karteczką w naszą kompozycje doniczkową. Dzieciaki były prze szczęśliwe grzebiąc się w ziemi , dekorując doniczkę i wiersze. Następnym bardziej zaawansowanym zadaniem było ułożenie dowolnej kompozycji z kwiatów ciętych i zieleni w koszyczku. Nie zabrakło oczywiście dekoracji w postaci motylków, kokard czy też sznurkowych przewiązek... obydwa zadania zostały wykonane wzorowo przez naszych uczniów, nie zależnie od wieku każde dziecko stworzyło swoją własną kwiatową bajkę...
   Nagrodą wieńczącą był dyplom uznania za udział w warsztatach no i oczywiście uśmiech Mamy, która została obdarowana kwiatową niespodzianką stworzoną przez swoją pociechę.

   Serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu w naszej kwiaciarni!!

O najbliższych terminach warsztatów będziemy informować Was na blogu i Facebooku.

A oto parę zdjęć dzieciaków w akcji...
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza